FOTBAL
UEFA: Dennis Man (FCSB), pe lista celor 50 de tineri jucatori care ar putea fi revelatiile anului 2018 Fotbalistul echipei FCSB, Dennis Man, a fost inclus in lista "50 pentru viitor", a tinerilor jucatori care ar putea fi revelatiile anului 2018, conform site-ului uefa.com.
VIDEO Numancia - Real Madrid 0-3/ "Galacticii", pas important spre calificarea in sferturile Cupei Spaniei Real Madrid a castigat la scor de neprezentare (3-0) partida disputata pe terenul celor de la Numancia, formatie din liga secunda, in prima mansa a optimilor Cupei Spaniei. Trupa lui Zinedine Zidane nu a avut insa o misiune usoara, ultimele doua goluri fiind inscrise pe final de meci.
​VIDEO Celta Vigo - Barcelona 1-1, in mansa tur a optimilor Cupei Spaniei Fara Messi si Luis Suarez, Barcelona a obtinut doar o remiza pe terenul celor de la Celta Vigo, scor 1-1, in prima mansa a optimilor Cupei Spaniei. Arnaiz Diaz a deschis scorul pentru catalani dupa 15 minute de joc, iar Pione Sisto a inchis tabela in minutul 31.
Lukas Podolski isi deschide un restaurant pentru kebab in Koln Atacantul Lukas Podolski a anuntat ca isi va deschide un restaurant in care va vinde kebab, la Koln, oras in care a jucat de mai multe ori. Lukas Podolski, care joaca in Japonia in prezent, va deschide restaurantul sambata, potrivit news.ro.
Victor Valdes, fostul portar al Barcelonei, si-a anuntat retragerea din fotbal Spaniolul Victor Valdes, portar al echipei FC Barcelona intre 2002 si 2014, a lasat sa se inteleaga ca se retrage din fotbal si din viata publica, dupa ce si-a inchis conturile de pe retelele de socializare, la 7 luni dupa ce a parasit Middlesbrough, ultimul sau club, relateaza AFP.
Radja Nainggolan, amendat de AS Roma dupa ce a postat pe Instagram un filmulet in care apare beat si fumand Jucatorul belgian al echipei AS Roma, Radja Nainggolan, a fost amendat cu 100.000 de euro de catre conducerea clubului, dupa ce a postat pe Instagram un filmulet in care apare in stare de ebrietate si fumand, anunta presa italiana.
VIDEO Arsenal - Chelsea 2-2/ "Tunarii" au salvat un punct in prelungiri Arsenal a incheiat la egalitate derby-ul cu Chelsea, scor 2-2, in etapa cun numarul 22 din Premier League. Formatia pregatita de Arsene Wenger a salvat un punct in prelungirile partidei de pe "Emirates Stadium", gratie reusitei lui Hector Bellerin (90+2').
VIDEO Lleida - Atletico Madrid 0-4/ Echipa lui Simeone, cu un pas in sferturile Cupei Spaniei; Diego Costa a revenit cu gol Atletico Madrid a facut un pas mare catre sferturile Cupei Spaniei, dupa ce s-a impus pe terenul celor de la Lleida, formatie din liga a treia, scor 4-0, in prima mansa a optimilor competitiei.
​VIDEO Juventus, ultima echipa calificata in semifinalele Cupei Italiei (2-0 cu FC Torino) Juventus a obtinut calificarea in semifinalele Cupei Italiei, dupa ce a invins-o pe rivala FC Torino, scor 2-0, pe Allianz Stadium. In penultimul act al competitiei, "Batrana Doamna" o va infrunta pe Atalanta, care a produs surpriza si a eliminat-o pe Napoli.
VIDEO Napoli, eliminata din Cupa Italiei in sferturi (1-2 cu Atalanta) Napoli a parasit Cupa Italiei in faza sferturilor, liderul din Serie A pierzand cu 2-1 partida disputata pe propriul teren cu Atalanta. La gazde, Vlad Chiriches a fost integralist.
VIDEO Manchester City - Watford 3-1/ Antrenament cu public Manchester City nu a avut dificultati in meciul cu Watford (Premier League, etapa XXII), gazdele deblocand tabela inca din secunda 37 - Sterling a deschis scorul. S-a incheiat 3-1 pentru "cetateni", echipa pregatita de Pep Guardiola avand un avantaj de 15 puncte fata de Manchester United, a doua clasata din ierarhie.
VIDEO Everton - Manchester United 0-2/ Super golurile lui Martial si Lingard Dupa trei remize consecutive in Premier League, Manchester United avea nevoie ca de aer de o victorie pe terenul lui Everton (etapa a XXII-a). Succesul s-a conturat in a doua repriza, gratie golurilor de generic reusite de Martial (57') si Lingard (81').
Manchester United, victorie cu Everton, scor 2-0, dupa trei remize consecutive/ Victorii pentru Liverpool si Leicester City Manchester United a reusit sa puna capat sirului de trei remize consecutive, obtinand, luni, o victorie, scor 2-0, cu Everton, in etapa a XXII-a a campionatului Angliei. Golurile au fost marcate de Martial (57) si Lingard (81), potrivit news.ro.
VIDEO Crystal Palace - Manchester City 0-0/ Seria de victorii a "cetatenilor" a luat sfarsit - Gazdele au ratat un penalty in prelungiri Manchester City a remizat pe terenul celor de la Crystal Palace, scor 0-0, la capatul unui meci in care gazdele au ratat un penalty in minutul 90+1. In urma acestui rezultat, seria impresionanta de 18 victorii consecutive in Premier League a luat sfarsit pentru trupa lui Pep Guardiola.
VIDEO Manchester United - Southampton 0-0/ Echipa lui Mourinho a coborat pe locul 3 - Accidentari pentru Lukaku si Ibrahimovic Manchester United a mai facut un pas gresit in Premier League, remizand cu Southampton pe Old Trafford, scor 0-0. Ghinioanele s-au tinut lant de echipa lui Jose Mourinho: Romelu Lukaku a ramas inert pe gazon dupa un duel la cap cu un adversar, iar Zlatan Ibrahimovic s-a accidentat din nou la genunchi si va lipsi o luna de pe teren.
VIDEO Verona - Juventus 1-3/ Oaspetii raman la un punct de lider - Dybala a inscris de doua ori in cinci minute Juventus a castigat fara nicio emotie partida disputata in deplasare cu Hellas Verona, penultima clasata, scor 3-1, in etapa a XIX-a din Serie A. Eroul meciului a fost Dybala, care a reusit sa inscrie de doua ori in cinci minute si a stabilit scorul final.
VIDEO Inter - Lazio 0-0/ Stefan Radu, integralist la oaspeti Inter si Lazio s-au incurcat reciproc in ultimul derby al anului din Serie A, terminand la egalitate pe "San Siro", scor 0-0. Fundasul Stefan Radu a fost integralist la oaspeti si a primit un cartonas galben in minutul 78.
VIDEO Chelsea a facut spectacol pe Stamford Bridge (5-0 cu Stoke City); Liverpool, victorie la limita cu Leicester (scor 2-1) Chelsea n-a avut nicio emotie in ultima partida disputata in 2017, impunandu-se categoric pe teren propriu contra celor de la Stoke City, scor 5-0. In alta confruntare a zilei, Liverpool s-a impus cu 2-1 impotriva lui Leicester, ajungand astfel la al 15-lea meci consecutiv fara infrangere in toate competitiile.
Razvan Burleanu (presedintele FRF): "Daca Romania s-ar fi calificat la Campionatul Mondial din 2018, acest an ar fi fost excelent pentru fotbalul romanesc" Presedintele Federatiei Romane de Fotbal (FRF), Razvan Burleanu, a declarat pentru Agerpres ca daca echipa nationala a Romaniei ar fi reusit calificarea la Cupa Mondiala din Rusia, 2017 ar fi fost "un an excelent" pentru fotbalul romanesc.
VIDEO Crotone - Napoli 0-1/Oaspetii termina anul pe prima pozitie in Serie A Napoli a castigat la limita partida disputata pe terenul celor de la Crotone, scor 1-0, si incheie anul pe primul loc in Serie A. Unicul gol al meciului a fost marcat de Marek Hamsik, in minutul 17. Slovacul a ajuns la 117 reusite in tricoul lui Napoli.