FOTBAL
VIDEO Leicester - Sevilla 2-0/ Minunea continua - Campioana din Premier League, in sferturile Ligii Campionilor Leicester a reusit, marti seara, sa se califice in premiera in sferturile Ligii Campionilor. Dupa 2-0 cu Sevilla, campioana din Premier League a ajuns printre cele mai bune opt echipe de pe "Batranul Continent".
Liga Campionilor: Leicester si Juventus Torino s-au calificat in sferturile de finala Formatiile Leicester City si Juventus Torino s-au calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce au trecut de FC Sevilla, respectiv FC Porto, in optimile competitiei, potrivit News.ro. In minutul 80, FC Sevilla a ratat o lovitura de la 11 metri, dupa ce Schmeichel a aparat sutul lui Nzonzi.
CM 2018, preliminarii: Nationala Romaniei se va reuni duminica pentru meciul cu Danemarca Nationala de fotbal a Romaniei se va reuni duminica, 19 martie, la centrul de la Mogosoaia, in vederea partidei cu Danemarca, din preliminariile pentru Campionatul Mondial de fotbal din 2018 (gazduit de Rusia), informeaza site-ul oficial al FRF. Meciul va avea loc pe 26 martie, pe "Cluj Arena", de la ora 21:45.
VIDEO Jose Mourinho - Sau cum s-a transformat "The Special One" in "Iuda este numarul unu" Manchester United a pierdut cu 1-0 meciul cu Chelsea din sferturile Cupei Angliei, iar in timpul disputei de pe "Stamford Bridge" Jose Mourinho a fost "tratat" corespunzator de suporterii "albastrilor": "Tu nu mai esti special" sau "Iuda portughezul". Raspunsul lui Mourinho a venit prompt, la conferinta de presa: "Iuda este numarul unu".
Se intampla in Brazilia: Facturi umflate pentru lucrarile de renovare a stadionului Maracana (raport) Santierul gigantic care a dus la renovarea emblematicului stadion Maracana pentru Cupa Mondiala de fotbal din 2014 a generat facturi supraincarcate, conform unei anchete a Tribunalului de Conturi din statul Rio de Janeiro (TCE).
Champions League: Juventus vs FC Porto, Leicester vs Sevilla Ziua de marti programeaza doua partide din cadrul mansei secunde a optimilor Champions League. Juventus va primi vizita celor de la FC Porto, intr-un meci care va fi arbitrat de centralul Ovidiu Hategan. In a doua disputa a serii, Sevilla o va infrunta pe Leicester, campioana Angliei.
​VIDEO Chelsea - Manchester United 1-0/ Kante ii duce pe londonezi in semifinalele Cupei Angliei Chelsea s-a calificat in semifinalele Cupei Angliei, dupa ce a invins-o pe Manchester United, scor 1-0, pe Stamford Bridge. N'Golo Kante a marcat unicul gol al partidei, in minutul 51, cu un sut superb din afara careului.
Hagi: Nu exista diferenta mare intre una si altele, echipele sunt acolo, vor fi meciuri echilibrate Antrenorul echipei FC Viitorul, Gheorghe Hagi, a declarat ca nu exista diferente mari intre formatiile din play-off, apreciind, dupa remiza cu Dinamo, scor 0-0, ca vor mai fi multe meciuri echilibrate.
Liga I, play-off  FC Viitorul - FC Dinamo 0-0/ FCSB trece pe prima pozitie Viitorul lui Gica Hagi si Dinamo Bucuresti au remizat, luni seara, la Constanta, in ultimul meci al primei etape din play-off. FCSB este marea castigatoare a etapei si urca pe primul loc, la egalitate de puncte cu Viitorul, fiecare avand 27 de puncte. Dinamo ramane pe locul 6 cu 22 de puncte.
VIDEO Real Madrid - Betis Sevilla 2-1/ Galacticii, din nou pe prima pozitie Real Madrid a profitat de infrangerea surprinzatoare a Barcelonei si a revenit pe prima pozitie a ierarhiei din Primera Division. "Galacticii" au trecut cu 2-1 de Betis Sevilla, pe "Santiago Bernabeu", la capatul unui meci in care Sergio Ramos a fost insa o data decisiv pentru echipa pregatita de Zinedine Zidane.
Liga 1, play-off: FC Steaua - CFR Cluj 2-0/ Victorie obtinuta pe final de meci FC Steaua s-a impus pe teren propriu contra celor de la CFR Cluj, scor 2-0, in primul meci din play-off-ul Ligii 1. Echipa pregatita de Laurentiu Reghecampf a urcat pe prima pozitie in clasament, la un punct distanta de Viitorul.
VIDEO Deportivo - Barcelona 2-1/ Catalanii, rapusi de echipa lui Florin Andone Barcelona a pierdut puncte importante in lupta pentru titlu din La Liga, chiar in saptamana in care a reusit revenirea incredibila din meciul cu PSG (optimile Champions League). Echipa lui Luis Enrique a fost invinsa, in deplasare, cu scorul de 2-1, de formatia Deportivo La Coruna, intr-un meci din etapa a XXVII-a a campionatului Spaniei.
VIDEO Inter - Atalanta 7-1/ Mauro Icardi si Ever Banega au reusit cate un hat-trick Internazionale Milano a castigat de-o maniera categorica partida de pe teren propriu cu Atalanta Bergamo, scor 7-1, din etapa a XXVIII-a a campionatului Italiei. Mauro Icardi si Ever Banega au reusit cate un hat-trick.
Liga 1, play-out: FC Voluntari - Pandurii Targu Jiu 1-1 FC Voluntari a terminat la egalitate meciul disputat pe teren propriu contra celor de la Pandurii Targu Jiu, scor 1-1, in prima etapa a play-out-ului Ligii I.
VIDEO Granada - Atletico Madrid 0-1/ Griezmann a adus victoria in minutul 84 Atletico Madrid a castigat la limita disputa de pe terenul celor de la Granada, scor 1-0, in etapa cu numarul XXVII din La Liga. Antoine Griezmann a adus cele trei puncte pentru echipa antrenata de Diego Simeone, cu un gol marcat in minutul 84.
Liga 1, play-off: Astra Giurgiu - CS U Craiova 0-0/ Oltenii au oprit seria de victorii a campioanei Dupa o serie de opt victorii consecutive in Liga 1, Astra Giurgiu a terminat la egalitate cu CS Universitatea Craiova, scor 0-0, sambata seara, pe teren propriu, in primul meci din play-off.
Liga 1, play-out: CSM Poli Iasi - Concordia Chiajna 3-1/ Andrei Cristea a reusit o dubla CSM Poli Iasi a invins, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Concordia Chiajna, intr-un meci din prima etapa a play-out-ului Ligii I. Andrei Cristea a inscris doua goluri pentru gazde.
VIDEO Bayern Munchen - Eintracht Frankfurt 3-0/ Bavarezii se afla la al 18-lea meci consecutiv fara infrangere Bayern Munchen continua sa impresioneze in Germania, dupa ce a reusit sa se impuna in fata celor de la Eintracht Frankfurt, scor 3-0, intr-un meci contand pentru etapa a XXIV-a din Bundesliga. Bavarezii au bifat a cincea victorie la rand si se afla la a 18-a partida oficiala consecutiva fara infrangere.
VIDEO Middlesbrough - Manchester City 0-2/ "Cetatenii", in semifinalele Cupei Angliei Manchester City a obtinut calificarea in semifinalele Cupei Angliei, dupa ce s-a impus cu 2-0 in partida disputata pe terenul celor de la Middlesbrough. David Silva si Sergio Aguero au marcat golurile victoriei.
Liga 2: CS Afumati - Juventus Bucuresti 1-3/ Liderul s-a distantat la sase puncte Juventus Bucuresti s-a impus in deplasare, cu scorul de 3-1, in fata echipei CS Afumati, intr-un meci din etapa cu numarul XXIV a Ligii II la fotbal. Juventus Bucuresti este liderul clasamentului si se afla la o distanta de sase puncte fata de UTA Arad, ocupanta locului doi.